Kronika

Demokracja w Działaniu

Zapraszamy do składania wniosków

2017-12-22

Organizacje zajmujące się ochroną praw człowieka i równości wszystkich obywateli, przeciwdziałające dyskryminacji, stojące na straży przestrzegania zasad demokratycznego państwa prawa - zapraszamy do składania wniosków o wsparcie. Czekamy do 15 lutego.

Dla Białorusi / Для Беларусі

Dotacje dla białoruskich organizacji obywatelskich

2017-12-21

Udzielamy dotacji i wspieramy inicjatywy obywatelskie podejmowane przez białoruskie organizacje społeczne służące budowaniu społeczeństwa otwartego oraz przygotowaniu demokratycznych przemian na Białorusi.

Fundusze Powierzone

Zapraszamy na koncert

2018-02-15

Już w najbliższą niedzielę, 18 lutego o godz.18.00, zapraszamy na Wieczór Muzyki Barokowej, który odbędzie się w naszej siedzibie przy ul. Sapieżyńskiej 10a w Warszawie. To początek cyklu Śpiewaj przez cały rok! organizowanego przez Fundusz Śpiewaj im. Staszka Jonczyka. Wstęp wolny. Po koncercie zbierane będą datki na Fundusz.

Akcja Masz Głos

Aktywni mieszkańcy

2018-02-12

Przedstawiciele Piekarskiej Grupy Inicjatyw, organizacji uczestniczącej w naszej Akcji Masz Głos, wezmą udział w pracach zespołu ds. budżetu obywatelskiego w Piekarach. To dobry przykład na zwiększanie udziału mieszkańców w życiu miasta. Więcej o inicjatywach uczestników akcji można znaleźć na www.maszglos.pl

Forum Polska-Ukraina

W obronie relacji polsko-ukraińskich

2018-02-07

Oświadczenie polskich członków Grupy Polsko-Ukraińskiego Dialogu, którzy ostrzegają przed możliwymi fatalnymi konsekwencjami nowelizacji ustawy o IPN dla stosunków pomiędzy naszymi narodami i państwami. Oświadczenie jest dostępne w dwóch wersjach językowych i zostanie przesłane także mediom ukraińskim.

Pakty uczciwości

Pociągi pod specjalnym nadzorem

2018-02-07

Zapraszamy na spotkanie 21 lutego w UM Częstochowy, na którym chcemy zachęcić do wspólnego przyglądania się przebudowie linii kolejowej Częstochowa-Zawiercie. To inwestycja o wartości około 500 mln. zł objęta Paktem Uczciwości, czyli specjalnym społecznym nadzorem. Fundacja Batorego jest wybranym przez Komisję Europejską monitorem społecznym działań w Polsce.

Akcja Masz Głos

Fundusz sołecki w praktyce

2018-02-07

Polecamy podręcznik przygotowany przez zespół akcji Masz Głos „Fundusz sołecki w praktyce”. To miniporadnik dla mieszkańców sołectw, który rozwieje wątpliwości i przeprowadzi przez proces tworzenia funduszu sołeckiego.

Oświadczenia

Organizacje pozarządowe apelują do ministra spraw wewnętrznych

2018-02-06

Fundacja Batorego jest jednym z sygnatariuszy apelu o pozostawienie bez zmian ustawy o zasadach prowadzenia zbiórek publicznych.

Masz Głos, Masz Wybór

Komisarze wyborczy w nowej ordynacji

2018-02-06

Nowa ordynacja wprowadza duże zmiany we wszystkich sferach związanych z przygotowaniem i organizacją wyborów, a nowe regulacje budzą wiele obaw, m.in. ze względu na niejasne procedury wyboru szefa KBW, 100 komisarzy wyborczych oraz kilku tysięcy osób wchodzących w skład Korpusu Urzędników Wyborczych. Przedstawiamy analizę przepisów dotyczących kompetencji i powoływania komisarzy wyborczych.

Masz Głos, Masz Wybór

Kompetencje samorządu w nowej ustawie

2018-02-02

Ustawa zmieniająca Kodeks wyborczy, zmieniła również sytuację w samorządach. Czy nowe przepisy zwiększą udział obywateli w sprawowaniu władzy na szczeblu lokalnym? Przedstawiamy ekspertyzę dr Dawida Sześciły - eksperta Fundacji Batorego: "Nowe narzędzia dla obywateli i radnych w samorządzie. Opinia w sprawie ustawy z 11 stycznia 2018 roku".

<< < 1 2 3 4 5 6 91 92 93 >>
Do góry