Kronika

➡ Fundusz im. Staszka Jonczyka „Śpiewaj”

Zapraszamy na koncert Pędzących Żółwi

2018-09-21

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu "Śpiewaj przez cały rok!". W piątek, 21 września 2018 godz. 19:00 w naszej siedzibie zagra zespół Pędzące Żółwie w składzie: Asia Iwaszko, Tomasz Gańko, Maciek Górski, Jacek Iwaszko i Michał Rogowski. Po koncercie będą zbierane datki na Fundusz Śpiewaj im. Staszka Jonczyka. Wstęp wolny.

➡ forumIdei/Europa

Unia Europejskich wartości?

2018-09-20

Raport Joanny Koniecznej-Sałamatin pokazuje, w jakim stopniu popieranie Unii Europejskiej wiąże się ze światopoglądem i wyznawanymi wartościami. W oparciu o badania European Values Survey autorka stawia tezę, że stopień zaufania Polaków do UE mocniej warunkują kwestie aksjologiczne, a nie pozycja w strukturze społecznej.

forumIdei

Debata „Zapomniany konflikt? UE a wojna w Donbasie”

2018-09-17

Wspólnie z Fundacją im. Heinricha Bölla w Warszawie zapraszamy na debatę, w czasie której zastanowimy się, jaka może być odpowiedź Unii na kryzys na Ukrainie i jak kształtować stosunki z Rosją, gdy jedność Zachodu bywa podważana. Spotkanie odbędzie się 26 września w godz. 16.00-18.00 przy ul. Sapieżyńskiej 10a w Warszawie.

forumIdei

Odpowiedzialność prawna podmiotów zbiorowych wg PiS

2018-08-31

Grzegorz Makowski analizuje projekt ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary, a także argumentuje dlaczego - jeśli ustawa wejdzie w życie w obecnej postaci - może stać się narzędziem do ścigania niewygodnych firm i organizacji społecznych.

forumIdei

Kto nie może zostać członkiem obwodowej komisji wyborczej. Czy ograniczenia są zgodne z Konstytucją?

2018-09-12

W związku z pojawiającymi się interpretacjami przepisu Kodeksu wyborczego, dotyczącego zakazu bycia członkiem obwodowych komisji wyborczych dla osób spokrewnionych z kandydatami startującymi w wyborach, przedstawiamy ekspertyzę dr. hab. Adama Krzywonia.

forumIdei

Debata „Polacy i Unia Europejska. Za i przeciw”.

2018-09-10

Wraz z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce zapraszamy na debatę „Polacy i Unia Europejska. Za i przeciw”, która odbędzie się 19 września, w godz. 16.00-18.30. Podczas dyskusji zastanowimy się, co decyduje o stosunku Polaków do Unii: jakie znaczenie mają m.in. status społeczny, wiek i miejsce zamieszkania, poglądy polityczne, religijność oraz przedstawimy najnowsze badania opisujące, jak na stosunek do Unii wpływają wyznawane wartości.

Szukamy asystenta / asystentki

2018-09-06

Poszukujemy solidnej, odpowiedzialnej osoby na stanowisko asystenta/tki w programie eksperckim.

forumIdei

Reset i kontynuacja. Polityka rządu PiS wobec Białorusi

2018-09-06

Publikujemy komentarz Krzysztofa Mrozka z forumIdei Fundacji Batorego dotyczący prowadzonej przez rząd PiS polityki normalizacji w relacjach z Białorusią. Autor analizuje sukcesy, np. rosnącą wymianę handlową i postęp w kwestii polityki pamięci i nauczania języka polskiego, a także błędy - w tym brak koordynacji w polityce zagranicznej, objawiający się m.in. istnieniem dwóch zespołów parlamentarnych zajmujących się Białorusią.

Wsparcie i ochrona sygnalistów

Zapraszamy na wysłuchanie obywatelskie

2018-09-06

Zapraszamy pracowników, pracodawców, obywateli, czyli wszystkich, którzy uważają, że ktoś, kto reaguje na nadużycia i łamanie prawa w miejscu pracy powinien być chroniony przez prawo - do udziału w wysłuchaniu Obywatelskiego Projektu Ustawy o Ochronie Sygnalistów, które odbędzie się 22 września, o godz. 10.30 na Uniwersytecie Warszawskim w Sali A Auditorium Maximum.

#ObserwujemyWybory

Poradnik dla obserwatorów społecznych. Wybory samorządowe 2018

2018-09-05

Podczas wyborów samorządowych w 2018 roku po raz pierwszy polskie organizacje społeczne będą mogły oddelegować do lokali wyborczych swoich obserwatorów. W poradniku wyjaśniamy dlaczego warto skorzystać z możliwości obserwowania procesu wyborczego, jak zorganizować akcję obserwacyjną i jak zostać obserwatorem. 

<< < 1 2 3 4 5 6 100 101 102 >>
Do góry