Kronika

Dziękujemy za 1%

2018-05-15

Dziękujemy wszystkim, którzy uwzględnili naszą Fundację w swoich zeznaniach podatkowych za rok 2017. Państwa pomoc traktujemy jako wyraz zaufania i wsparcia dla naszych działań. Dziękujemy przyjaciołom Fundacji, którzy publicznie zachęcali do przekazania 1% podatku: Agnieszce Holland, Agnieszce Graff, Adamowi Gendźwiłłowi oraz Marcinowi Matczakowi. Dziękujemy również za udostępnianie i „lajkowanie” naszych postów i filmów dotyczących kampanii 1% na portalach społecznościowych. Pod koniec sierpnia 2018 poinformujemy o tym, ile udało się zebrać środków na dotacje dla organizacji obywatelskich działających na rzecz ochrony naszych praw, demokracji i państwa prawa. Zachęcamy do dalszego wspierania Fundacji i przekazania darowizny.

Akcja Masz Głos

Znamy nominowanych do nagrody "Super Samorząd 2018"

2018-05-14

Ogłaszamy piętnastu nominowanych z blisko 350 grup. Laureatów nagrody „Super Samorząd 2018” poznamy 25 maja podczas gali Super Samorząd.

➡ Fundusz im. Staszka Jonczyka „Śpiewaj”

Zapraszamy na koncert

2018-05-11

Zapraszamy na koncert: Miłość nieduża. Śpiewaj przez cały rok! W piątek 11 maja, o godz. 19.00. w siedzibie Fundacji. Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego zaśpiewa piosenki do tekstów Agnieszki Osieckiej oraz przeboje z repertuaru Kabaretu Starszych Panów w chóralnych aranżacjach autorstwa Andrzeja Borzyma.
Po koncercie będą zbierane datki na Fundusz Śpiewaj im. Staszka Jonczyka. Wstęp wolny! Zapraszamy!

➡ Fundusz „Rozwiń Skrzydła” im. Janiny i Jana Putka

Nabór wniosków o stypendia

2018-05-09

Fot. Oskar BłaszkowskiDo 1 czerwca czekamy na wnioski o stypendia na rok akademicki 2018/2019 w Funduszu „Rozwiń Skrzydła” im. Janiny i Jana Putka. O stypendia mogą ubiegać się tegoroczni maturzyści z małych miejscowości i niezamożnych środowisk, którzy chcą podjąć studia na państwowych uczelniach wyższych.

Dotacje dla koalicji NGO Funduszu Civitates

2018-05-04

Fundusz Civitates na rzecz solidarności i demokracji w Europie, utworzony z inicjatywy Fundacji Batorego przez szesnaście instytucji filantropijnych z Europy i USA, zaprasza koalicje organizacji pozarządowych do składania wniosków na inicjatywy mające na celu solidarne przeciwdziałanie kurczącej się przestrzeni aktywności obywatelskiej w krajach unijnych i EFTA.

Wspieraj nas

Do 30 kwietnia na naszej stronie można:

2018-04-27

- łatwo rozliczyć dowolny PIT
- przesłać rozliczenie do urzędu skarbowego
- otrzymać Urzędowe Poświadczenie Odbioru.

www.1procent.batory.org.pl/

forumIdei

Rusza think tank Fundacji Batorego

2018-04-24

Inaugurujemy działalność forumIdei – think tanku Fundacji Batorego. Naszą wiedzą będziemy wspierać aktywnych obywateli, działać na rzecz demokratycznego państwa prawa i odpowiedzialnej debaty publicznej.
Zależy nam na wypracowywaniu nowatorskich i opartych na pogłębionej analizie rozwiązań dla Polski praworządnej, solidarnej i europejskiej - mówi Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, dyrektorka forumIdei Fundacji Batorego.

Odpowiedzialne Państwo

Konsultacje obywatelskiego projektu o ochronie sygnalistów

2018-04-23

W czasie seminarium „Ustawa o ochronie sygnalistów w Polsce. Potrzeby, standardy i propozycje" Fundacja Batorego, Forum Związków Zawodowych, Helsińska Fundacja Praw Człowieka i Instytut Spraw Publicznych zaprezentowały pełny tekst obywatelskiego projektu ustawy o ochronie sygnalistów i zaprosiły do konsultacji jej przepisów. Komentarze, uwagi i propozycje można zgłaszać do 21 maja pod adresem: http://www.sygnalista.pl/projekt-ustawy/.

forumIdei

Po co nam dzisiaj Unia?

2018-04-25

Przedstawiamy publikację Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz i Piotra Burasa, którzy przekonują, że warto zastanowić się nie tylko nad tym ile Polski chcemy w Unii Europejskiej, ale także nad tym ile i dlaczego potrzebujemy Unii w Polsce.

forumIdei

Relacja z debaty "Polska samotna w (nie)bezpieczeństwie?"

2018-04-24

Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszej debaty poświęconej ocenie skuteczności polityki bezpieczeństwa Polski pod rządami PiS: "Polska samotna w (nie)bezpieczeństwie?"

<< < 1 2 3 4 5 6 95 96 97 >>
Do góry