Masz Głos, Masz Wybór

Kampanie społeczne

W koalicji z innymi organizacjami pozarządowymi prowadzimy ogólnopolskie kampanie społeczne zachęcające obywateli i obywatelki do świadomego i odpowiedzialnego udziału w  wyborach. Zachęcamy do korzystania z biernego i czynnego prawa wyborczego. Informujemy o sposobach głosowania, kompetencjach władz i o tym, jak można ubiegać się o mandat.

Od 2007 roku zorganizowaliśmy dwanaście kampanii: przed wyborami samorządowymi 2010, 2014 i 2018, przed wyborami parlamentarnymi 2007, 2011, 2015 i 2019, przed wyborami prezydenckimi 2010 i 2015 oraz przed wyborami do Parlamentu Europejskiego w 2009, 2014 i 2019 roku.


2019 Zabierz głos, bo go stracisz

Kampania profrekwencyjna, którą prowadziliśmy pod hasłem Zabierz głos, bo go stracisz zachęcała do głosowania w wyborach parlamentarnych do Sejmu i Senatu, które odbyły się 13 października 2019. W akcję intensywnie włączyło się ok. 100 znanych osób, w tym Dawid Podsiadło, Julia Wieniawa, Mateusz Damięcki. W 50 miastach nasi partnerzy rozdali 217 tysięcy ulotek, rozkleili 12 tysięcy plakatów, a nasze spoty i reklamy można było zobaczyć i usłyszeć w kinach, stacjach telewizyjnych, radiowych, w komunikacji miejskiej, w Internecie i mediach.

Więcej na stronie kampanii


2019 – Lepiej wybierz!

W kampanii Lepiej wybierz! prowadzonej przed wyborami do parlamentu europejskiego, które odbyły się 26 maja 2019, podkreślaliśmy, że istotne jest nie tylko oddanie głosu, ale przede wszystkim postawienie na tych kandydatów, którzy – niezależnie od barw partyjnych – mają jedną cechę wspólną: chcą wspierać i troszczyć się o jedność Europy. Wyjaśnialiśmy procedury wyborcze, jak oddać ważny głos, przypominaliśmy o ważnych datach w kalendarzu wyborczym, przybliżaliśmy, czym zajmuje się Parlament Europejski oraz jakie są kompetencje zasiadających w nim posłów i posłanek. Poprzez zabawne teksty, zwane „lepiejami”, chcieliśmy zainteresować Polki i Polaków wyborami. Napisali je dla nas m.in. Michał Rusinek i Andrzej Saramonowicz, a w spotach zaprezentowali je m.in. Mateusz Damięcki, Olga Bołądź, Piotr Machalica, Maria Seweryn, Jerzy Radziwiłowicz oraz Dorota Wellman.

Więcej na stronie kampanii


2018 – Jesteśmy różni. Jesteśmy Polską

Pod koniec 2018 roku wraz z Kulturą Niepodległą zainaugurowaliśmy kampanię społeczną Jesteśmy różni. Jesteśmy Polską, w ramach której przygotowaliśmy 100 pytań na stulecie niepodległości. Podstawowym elementem kampanii był quiz on-line zawierający setkę pytań do internautów. Były to pytania o sprawy ważne, a także dotyczące codziennego życia. Internauci mogli także sprawdzić, na ile ich odpowiedzi są zbieżne lub różnią się od opinii Polek i Polaków zebranych w reprezentatywnym internetowym badaniu przeprowadzonym w grudniu 2018 przez firmy badawcze Diffrence i Ariadna. Sondaż dotyczył poglądów Polaków na zagadnienia związane z historią, religią, rodziną, stylem życia. Pytania dotyczyły m.in. związków partnerskich, smogu, finansowania in vitro, emigracji z Polski, pracy i rodziny.Pełne wyniki badań


2018 – Twój głos ma moc. Użyj jej!

Przed wyborami 21 października 2018 roku prowadziliśmy samorządową kampanię profrekwencyjną pod hasłem Twój głos ma moc. Użyj jej!. Zachęcaliśmy w niej obywateli i obywatelki do udziału w głosowaniu, pokazując jak wiele spraw w naszym życiu codziennym zależy od decyzji władz samorządowych.

Więcej na stronie kampanii


Więcej o kampaniach profrekwencyjnych organizowanych przez nas w latach 2007-2015.