blogIdei

Edwin Bendyk
03.12.2018

Katowice, czyli Paryż 2.0. Nie chodzi w tym przypadku o uznanie transformacji stolicy Górnego Śląska z miasta węgla do miasta kultury, tylko o podkreślenie znaczenia Szczytu klimatycznego ONZ, czyli Konferencji Stron Ramowej Konwencji ONZ ds. Zmian Klimatycznych (UNFCCC) COP24, który wystartował 2 grudnia i potrwa do połowy miesiąca. Głównym celem katowickiego spotkania jest przyjęcie Paris Rulebook, czyli ustaleń dotyczących wdrażania Porozumienia Paryskiego przyjętego w 2015 r. To niezbędne, by Porozumienie weszło w życie w 2020 r.

Joanna Załuska
26.11.2018

W wyborach sejmikowych 2014 padło ponad 18% głosów nieważnych (2 mln 500 tys.). W tym roku ta liczba spadła poniżej 7% (1 mln 100 tys.). To wielki sukces. Nie zmarnowały się głosy tysięcy obywateli i mniej było podejrzeń co do samego wyniku wyborów. Jak to się stało? Wystarczyło zmienić wzór karty do głosowania.

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz
23.11.2018

Unia usiłuje bronić nas przed rosyjską ingerencją. Czas aby o suwerenność naszych elekcji zatroszczył się jednak także nasz własny rząd.

Grzegorz Makowski
22.11.2018

W Polsce rozkwita afera wokół – wszystko na to wskazuje – korupcyjnej propozycji, którą były już szef Komisji Nadzoru Finansowego złożył bankierowi Leszkowi Czarneckiemu. Tymczasem na Węgrzech, po niemal dekadzie rządów Viktora Orbána gąszcz nadużyć i korupcji przypomina już prawdziwą dżunglę.

Grażyna Kopińska, Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz
16.11.2018

Dopóki prokuratura będzie podlegała zwierzchnictwu politycznemu, a Sejm nie zacznie wykonywać jednego ze swoich konstytucyjnych zadań – sprawowania funkcji kontrolnej w stosunku do władzy wykonawczej – wyjaśnienie spraw takich jak tzw. afera podsłuchowa czy afera szefa KNF będzie niemożliwe.

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]