blogIdei

Krzysztof Izdebski
27.06.2022

Mamy chyba dwa wyjścia – albo zupełnie zrezygnować z systemu oświadczeń majątkowych, albo go zaorać i wymyślić od nowa. Obecna sytuacja jest bowiem zbudowana na wielkim oszustwie, że taki system w ogóle istnieje. A to tylko i wyłącznie jego fasada – pisze na bloguIdei Krzysztof Izdebski.

Grzegorz Makowski
24.06.2022

W związku z wojną w Ukrainie, Polska jako największy sąsiad odgrywa i będzie odgrywać istotną rolę, jako kraj przyjmujący uchodźców, a później jako partner odbudowy Ukrainy po wojnie. W tych procesach już uczestniczą i będą uczestniczyć organizacje społeczne. Otrzymują one i będą otrzymywać fundusze na realizację projektów pomocowych. W interesie wszystkich jest, żeby te pieniądze nie były narażone na nadużycia i marnotrawione – pisze na bloguIdei Grzegorz Makowski.

Jacek Haman
08.06.2022

Większość, która wygrywa w ramach obowiązującego systemu nie ma motywacji, by go zmieniać, przy czym im silniej system wpływa na zniekształcenie wyników wyborów, tym silniejsza jest motywacja większości parlamentarnej, by go nie zmieniać – bo tym bardziej jest prawdopodobne, że zmiana systemu oznaczałaby również zmianę większości. A nie chodzi tu o jakiś niuans, czy problem czysto techniczny, ale o ochronę podstawowej dla demokracji zasady „jeden człowiek – jeden głos” – pisze na bloguIdei Jacek Haman.

Krzysztof Izdebski
03.06.2022

Akceptacja Krajowego Planu Odbudowy dla Polski stała się faktem. Odkładając na bok dyskusje, czy Komisja Europejska postąpiła słusznie, należy wywrzeć presję na rząd, by wprowadził mechanizmy, które zagwarantują, że informacje o wydatkach ze środków Funduszu Odbudowy będą przejrzyste i dostępne dla ogółu obywateli – pisze na bloguIdei Krzysztof Izdebski.

Wadim Możejko
25.05.2022

Wojna w Ukrainie wzmacnia orientację proeuropejską Białorusinów i wypiera prorosyjską. To zapewne najważniejsza z konsekwencji inwazji na Ukrainę dla białoruskiego społeczeństwa – pisze na bloguIdei Wadim Możejko.

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]