blogIdei

Urszula Schwarzenberg-Czerny
23.09.2022

Pozytywny stosunek Polaków do korzystania z energii atomowej utrzymuje się na wysokim poziomie. W 2016 roku było to 61 proc. społeczeństwa, teraz – 64 proc. Przyczyną takiego nastawienia jest obecnie wzrost cen i chęć pełnego uniezależnienia się energetycznego od Rosji. Niemniej, podnoszenie tematu elektrowni atomowych, jako rozwiązania na już, nie ma sensu. Musi minąć kilkanaście lat, zanim Polska będzie mogła włączyć reaktory.
 

Grzegorz Makowski
13.09.2022

Bez dobrej administracji trudno oczekiwać, że państwo nie tylko będzie zdolne do modernizacji i odpowiedzi na cywilizacyjne wyzwania w dłuższej perspektywie, ale i właściwej reakcji na kryzysy i zagrożenia, które pojawiają się tu i teraz – pisze na bloguIdei Grzegorz Makowski.

Piotr Kosiewski
06.09.2022

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod koniec sierpnia br. ogłosiło konkursu na dyrektora Muzeum Sztuki w Łodzi. Pojawiła się szansa na zażegnanie kryzysu, jaki w ciągu zaledwie kilku miesięcy udało się wywołać rządzącym. Pod jednym warunkiem jednak: sam konkurs będzie dobrze zorganizowany oraz wybrana zostanie osoba, której wiedza i kompetencje będą gwarantowały dobre prowadzenie jednej z najważniejszych instytucji kultury nie tyko w Polsce, ale w całym naszym regionie – pisze na bloguIdei Piotr Kosiewski.

Paweł Marczewski
29.08.2022

Implementacja dyrektywy work-life balance nie jest wielkim przewrotem, ale raczej znaczącym krokiem w dobrą stronę. Niedobrze by było, gdyby polski rząd zwlekał nawet z takim drobnym krokiem o wiele dłużej – pisze na bloguIdei Paweł Marczewski.

Edwin Bendyk
24.08.2022

Ukraina świętuje 24 sierpnia 31. rocznicę ogłoszenia niepodległości. Tego samego dnia minie pół roku od agresji Rosji, która miała ograniczyć tę niepodległość i pozbawić ukraiński naród suwerenności. Choć ciągle nie wiadomo, jaki będzie wynik wojny, Ukraina przetrwała jako państwo. Ukraińskie społeczeństwo jest zintegrowane bardziej niż kiedykolwiek, zdecydowana większość Ukraińców patrzy z optymizmem w przyszłość i wierzy w zwycięstwo w walce z Rosją.

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]