Wpłaty online zł


NewsletterAktualności

Masz Głos Masz Wybór

Otwieramy AKADEMIĘ SAMORZĄDOWĄ

Akademia Samorządowa to roczny program doskonalenia kompetencji z zakresu administracji publicznej i współpracy z mieszkańcami, skierowany do osób, które są we władzach na szczeblu lokalnym. Zapisy trwają do końca lipca.

➡ forumIdei/Blog

Piotr Maciej Kaczyński: Europejski kordon sanitarny także wokół naruszających praworządność

Ekspert forumIdei tłumaczy na czym polega pojęcie "kordonu sanitarnego" oraz do jakich ugrupowań  i dlaczego zostało zastosowane w zreorganizowanym Parlamencie Europejskim.

➡ forumIdei/Blog

Agnieszka Cianciara: Unia skręca w lewo i na zachód?

Ekspertka forumIdei analizuje unijny układ sił po obsadzeniu przez PE stanowiska przewodniczącego oraz przewodniczących poszczególnych komisji parlamentarnych.

Demokracja w Działaniu

Jak wygląda informatyzacja korespondencji pomiędzy urzędami?

Sieć Obywatelska - Watchdog Polska przygotowała krótki raport na temat przepływu informacji i informatyzacji korespondencji pomiędzy podmiotami publicznymi.

forumIdei

Czy ordynacja wyborcza zachęca do budowania sojuszy

Publikujemy analizę dr.hab. Jarosława Flisa, eksperta forumIdei ds. wyborów pokazującą konsekwencje przydziału mandatów w wyborach powszechnych metodą d'Hondta dla partii, koalicji i małych ugrupowań.

Oświadczenia

W obronie Rzecznika Praw Obywatelskich

Wraz z 43 organizacjami społecznymi protestujemy przeciwko bezpardonowym, oszczerczym atakom przedstawicieli władz i mediów publicznych na rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara w związku z wykonywaniem przez niego jego konstytucyjnych obowiązków.

forumIdei

Trzecia fala samorządności

Polecamy raport eksperta Fundacji dr. hab. Dawida Sześciło "Polska samorządów", przedstawiający propozycje stworzenia zdecentralizowanego samorządowego państwa dobrobytu, opierającego się na współpracy samorządu lokalnego i władz centralnych, samoorganizującego się społeczeństwa obywatelskiego i sektora prywatnego.

30 lat Fundacji Batorego

W tym roku obchodzimy 30 lat działania. Choć Fundacja zarejestrowana została w maju 1988, to w pełni mogła rozwinąć swoją działalność po 4 czerwca 1989 roku. Co robiliśmy przez te 3 dekady przeczytacie w "Trzy dekady Fundacji Batorego".

Masz Głos Masz Wybór

„Jaka jest Polska” – raport z sondażu społecznego

Prezentujemy raport podsumowujący badanie społeczne przeprowadzone w ramach kampanii Jesteśmy różni, jesteśmy Polską. Prof. Henryk Domański analizuje wyniki ogólnopolskiego sondażu "Sto pytań na 100-lecie niepodległości".

Fundusze Powierzone

Nabór w Funduszu Stypendialnym Grupy Pracuj

Do 31 lipca trwa nabór w Funduszu Stypendialnym Grupy Pracuj. O stypendia w wysokości 700 zł miesięcznie mogą starać się maturzyści i maturzystki, którzy dostali się na I rok studiów informatycznych na wybranych polskich uczelniach.

➡ Fundusz im. Staszka Jonczyka „Śpiewaj”

Dotacje dla amatorskich chórów z woj. mazowieckiego

Kapituła Funduszu im. Staszka Jonczyka już po raz 7. przyznała dotacje dla amatorskich chórów  z woj. mazowieckiego. Dotacje otrzymały cztery chóry: Chór Kohezja, Zalesiańskie Towarzystwo Śpiewacze, Chór Tra le nuvole oraz Chór Voces Gaudii.

forumIdei

Zespół Ekspertów Prawnych o zmianach w Kodeksie karnym

Publikujemy stanowisko Zespołu Ekspertów Prawnych na temat uchwalonych przez parlament w czerwcu br. zmian w Kodeksie karnym wprowadzających rozwiązania sprzeczne z normami prawnymi wynikającymi z wiążących Polskę traktatów międzynarodowych oraz niezgodnego z Konstytucją trybu ich uchwalenia.

Przeciwdziałanie Uzależnieniom

Nowy numer magazynu ARKA

Polecamy najnowszy numeru magazynu ARKA poświęcony profilaktyce i walce z uzależnieniami wydawany od 1992 roku przez Regionalny Program Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Do góry