Wpłaty online zł


NewsletterAktualności

forumIdei

Spotkanie regionalne w Myszkowie

Zapraszamy mieszkańców Myszkowa, przez które przebiega remontowana linia kolejowa Częstochowa-Zawiercie, na spotkanie, które odbędzie się 24 października w ramach Paktów uczciwości w godzinach 17.00-18.30.

Praca w Fundacji

Oferta pracy dla koordynatora/koordynatorki ds. współpracy dwustronnej i międzynarodowej

Poszukujemy odpowiedzialnej, energicznej osoby z doświadczeniem w prowadzeniu projektów międzynarodowych i znajomością sektora organizacji pozarządowych w Polsce.

Powierzchnia do wynajęcia

Atrakcyjne miejsce na biuro lub kancelarię

Oferujemy możliwość wynajmu nowoczesnej powierzchni biurowej w siedzibie Fundacji. Biura wykończone w wysokim standardzie, łatwe do adaptacji i z pięknym widokiem na Nowe Miasto. Zapraszamy do kontaktu

➡ forumIdei/Blog

Legislacja bez obywateli – Komitety Wyborcze o procesie stanowienia prawa

Dr Tomasz Zalasiński komentuje odpowiedzi Komietów Wyborczych na pytania o to jak powinien wyglądać proces stanowienia prawa zadane pod koniec sierpnia przez Obywatelskie Forum Legislacji.

forumIdei

Jak przywrócić państwo prawa?

Prezentujemy cykl pięciu publikacji "Jak przywrócić państwo prawa?" zawierający rekomendacje jak Trybunał Konstytucyjny, KRS, Sąd Najwyższy, prokuratura i sądy powszechne powinny zostać zmienione, żeby stanowić przeciwwagę dla władzy ustawodawczej i wykonawczej oraz skutecznie chronić prawa obywateli i stać na straży praworządności. 

Fundusze Powierzone

Stypendia dla uczniów i studentów

Kapituły Funduszu im. Iwony Winiarskiej-Feleszko, Funduszu Janiny i Tomasza Maczugów, Funduszu im. Wandy i Jadwigi Chruściel, Funduszu „Rozwiń Skrzydła” im. Janiny i Jana Putka i Funduszu Stypendialnego Grupy Pracuj przyznały stypendia wybranym uczniom i studentom. W tym roku akademickim stypendia o łącznej wartości blisko 360 tys. zł otrzymało 73 uczniów i studentów.

Akcja Masz Głos

Webinarium o design thinking

25 października o 19.00 zapraszamy na webinarium w ramach Akcji Masz Głos o użyciu metody design thinking w działaniach i konsultacjach społecznych. Udział w webinarium jest bezpłatny.

Praca w Fundacji

Oferta pracy dla koordynatora/koordynatorki w programie grantowym

Poszukujemy solidnej, odpowiedzialnej osoby posiadającej wiedzę z zakresu przeciwdziałania wykluczeniom społecznym i znającej środowisko organizacji pozarządowych prowadzących działania w tym obszarze. Oferujemy ciekawą, pełną wyzwań pracę na stanowisku koordynatora/rki w programie grantowym Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy.

forumIdei

Zarządzanie strachem

Publikujemy analizę Pawła Cywińskiego, Filipa Katnera i Jarosława Ziółkowskiego poświęconą zarządzaniu strachem jako strategii manipulacji politycznej na przykładzie straszenia tematem uchodźców przez polskich prawicowych polityków.

forumIdei

Członkowie Obywatelskiego Forum Legislacji komentują odpowiedzi komitetów wyborczych

Pod koniec sierpnia poprosiliśmy sztaby pięciu komitetów wyborczych o odpowiedź na 7 pytań dotyczących naprawy procesu stanowienia prawa i wzmocnienia w nim udziału obywateli. Przedstawiamy komentarz do otrzymanych odpowiedzi.

forumIdei

Polska między wyborami

Publikujemy zapis dyskusji, która odbyła się w naszej siedzibie 24 czerwca 2019. Jej tematem była scena polityczna w Polsce po wyborach do Parlamentu Europejskiego, a przed wyborami do Sejmu i Senatu w październiku 2019.

forumIdei

Dziel, rządź, ignoruj. Polska szkoła po czterech latach braku polityki edukacyjnej PiS

Publikujemy analizę Pawła Marczewskiego podsumowującą sytuację w oświacie po czterech latach rządów PiS. Autor przekonuje, że koszty zaniechań i błędów stają się coraz bardziej widoczne i uciążliwe, a rząd nie chce przyznać, że od początku nie miał  przekonującego uzasadnienia dla swoich reform.

Do góry