blogIdei

Grażyna Kopińska, Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz
16.11.2018

Dopóki prokuratura będzie podlegała zwierzchnictwu politycznemu, a Sejm nie zacznie wykonywać jednego ze swoich konstytucyjnych zadań – sprawowania funkcji kontrolnej w stosunku do władzy wykonawczej – wyjaśnienie spraw takich jak tzw. afera podsłuchowa czy afera szefa KNF będzie niemożliwe.

Łukasz Kulesa
08.11.2018

Pod koniec października najpierw Prezydent Trump, a następnie jego doradca ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton zapowiedzieli, że USA wycofają się z układu z 1987 r. o całkowitej likwidacji pocisków krótkiego i średniego zasięgu (tzw. INF Treaty). Do wcześniejszych zarzutów o naruszeniu porozumienia przez Rosję, która według danych wywiadu USA zaczęła wprowadzać do swojego uzbrojenia zakazany system rakietowy 9M729, doszedł nowy argument: konieczność reakcji na rozwój potencjału rakietowego Chin.

Grażyna Kopińska
30.10.2018

W dużych miastach, a już na pewno w Warszawie, bardzo wielu z nas głosowało „w ciemno”. Media, ale także komitety wyborcze skupiły się na promocji kandydatów na prezydenta Warszawy, a przecież mieliśmy wybrać też radnych sejmiku wojewódzkiego, rady miasta i rad dzielnic.

Joanna Załuska
26.10.2018

Czy wybory były przejrzyste i sprawniej zorganizowane niż w 2014 roku? Czy tamten chaos uodpornił nas na niedoróbki i dlatego reagujemy spokojniej? Jak sprawdziły się znowelizowane przepisy Kodeksu wyborczego w praktyce? Przyjrzyjmy się faktom.

Grażyna Kopińska
25.10.2018

Od kilku miesięcy Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad programem reform „Sprawiedliwość i bezpieczeństwo”. W ramach walki z przestępstwami gospodarczymi proponuje się, by za przyjęcie korzyści majątkowej o wartości powyżej miliona złotych groziła kara do 20 lat pozbawienia wolności, a samo przestępstwo zostało uznane za zbrodnię.

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]