12 października 2021
Akcja Masz Głos
Zamówienia publiczne pod nadzorem

online
godz. 19.00

Webinarium akcji Masz Głos o obywatelskim nadzorze nad inwestycjami ważnymi dla lokalnych społeczności

  • monitoring
  • zamówienia publiczne

Lokalne inwestycje czy usługi publiczne powinny służyć interesowi obywateli. Przygotowanie i realizacja zamówień publicznych nie są jednak wolne od ryzyka nieprawidłowości, co oznacza dodatkowe koszty społeczne, opóźnienia w realizacji, trudności z remontami i marnotrawstwo środków publicznych. Jak temu zapobiec, opowiemy podczas najbliższego webinarium.

Omówimy, w jaki sposób chronić ważne dla lokalnych społeczności inwestycje przed nadużyciami. Na bazie polskiego pilotażu paktu uczciwości przedstawimy:

  • na czym polega obywatelski monitoring zamówień publicznych,
  • jak i gdzie szukać informacji o tym, co dzieje się w trakcie realizacji kontraktu,
  • z jakimi nieprawidłowościami możemy mieć do czynienia podczas monitoringu projektów budowlanych,
  • co może zrobić obserwator społeczny, który wykrył naruszenia.

Uczestnicy webinarium dowiedzą się, dlaczego warto włączać w tego rodzaju obywatelski monitoring i jak zrobić z niego dobry użytek.

Zapisz się i we wtorek 12 października o 19:00 dołącz do wydarzenia, klikając link otrzymany w e-mailu potwierdzającym rejestrację. Udział jest bezpłatny.

Webinarium prowadzi:

Marcin Waszak – politolog, socjolog, ekspert forumIdei Fundacji Batorego. Zajmuje się ochroną sygnalistów, od 2016 r. koordynuje pilotaż paktu uczciwości w Polsce. W sektorze pozarządowym zajmuje się problematyką korupcji i finansowania polityki oraz oceną działań antykorupcyjnych państwa. Autor licznych analiz, raportów i publikacji prasowych.

Polecane linki: