28 lutego 2020
Aktywni Obywatele
Webinarium o współpracy dwustronnej

Webinarium o współpracy dwustronnej w programie Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy.

  • aktywność obywatelska

Czego organizacje społeczne z Polski mogą nauczyć się od podmiotów z Islandii, Liechtensteinu i z Norwegii? Co może być interesujące we współpracy z polskimi organizacjami dla podmiotów z Państw-Darczyńców? Gdzie najlepiej szukać partnerów do projektu? O czym pamiętać przed podjęciem współpracy z nimi? O tym wszystkim rozmawialiśmy podczas webinarium poświęconego współpracy dwustronnej w programie Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy.

W webinarium, w charakterze ekspertów/ekspertek mających praktyczne doświadczenie realizacji projektów dwustronnych, wzięli/wzięły udział:

  • prof. Marta Bivand Erdal – dyrektorka ds. badań i profesor studiów nad migracjami w Instytucie Badań nad Pokojem w Oslo Peace Research Institute Oslo (PRIO)
  • Leiv Igor Devold – polsko-norweski reżyser filmowy, absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej
  • Donata Honkowicz-Bukowska – nauczycielka języka polskiego, doradczyni edukacyjna i multikulturowa w szkołach podstawowych w Kópavogur na Islandii
  • Alina Kula – współzałożycielka i członkini Zarządu Fundacji Pozytywnych Zmian. W poprzedniej edycji programu Obywatele dla Demokracji zrealizowała projekt z islandzką organizacją.

Językiem roboczym webinarium był język polski.
Nagranie z webinarium [LINK].