Kontakt

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, dyrektorka forumIdei
kpelczynska@batory.org.pl
tel. 22 536 02 53

Jan Jakub Chromiec
jchromiec@batory.org.pl
tel. 22 536 02 69


Krzysztof Mrozek
kmrozek@batory.org.pl
tel. 22 536 02 08

Zobacz także

➡ forumIdei/Europa

Problematyka: polska polityka w ramach Unii Europejskiej, polityka wobec wschodnich sąsiadów, kwestie bezpieczeństwa, pozycja Polski w świecie.

Polska pozycja w świecie zależy od mocnego zakorzenienia naszego kraju w Unii Europejskiej. Kluczowe dla nas są też relacje ze wschodnimi sąsiadami: Ukrainą, Rosją i Białorusią.

Analizujemy polską politykę zagraniczną ze szczególnym uwzględnieniem działań naszego kraju w ramach Unii Europejskiej. W sytuacji, gdy w Polsce oraz w niektórych państwach członkowskich UE nasila się kryzys demokracji i narasta eurosceptycyzm, kładziemy duży nacisk na proponowanie polityk związanych z obroną Unii jako wspólnoty wartości.

Definiujemy wyzwania i przedstawiamy możliwe działania w relacjach z Rosją, Białorusią i Ukrainą. Wspieramy dialog obywatelski i ekspercki z naszymi wschodnimi sąsiadami. Od 2012 roku z kijowską Fundacją Odrodzenie organizujemy spotkania polityków, ekspertów i działaczy pozarządowych  Forum Polska–Ukraina i koordynujemy pracę ekspertów Polsko-Ukraińskiej Grupy Dialogu. Uczestniczymy w różnych formatach dialogu UE–Rosja, a także w Forum Społeczeństwa Obywatelskiego Partnerstwa Wschodniego.

Forum Polska - Ukraina
Polska w Europie


Copyright © Fundacja Batorego
Drukuj stronę
Do góry