Wybory i co dalej?

16 października o godz. 16.00 organizujemy  w naszej siedzibie powyborczą debatę "Wybory i co dalej?"

Wspólnie z zaproszonymi ekspertami przeanalizujemy wyniki wyborów i frekwencję oraz zastanowimy się, co mówią nam one o polskim społeczeństwie, jego potrzebach i aspiracjach.
Podsumujemy również kampanię wyborczą, zastanawiając się nad jej kluczowymi momentami, sukcesami oraz ewentualnymi błędami popełnionymi przez poszczególne sztaby wyborcze oraz polityków. Omówimy także możliwe scenariusze powyborcze na polskiej scenie politycznej.

link do rejestracji: https://crm.batory.org.pl/formularz-online/debata-Wybory-i-co-dalej

W dyskusji udział wezmą:
• dr hab. Jarosław Flis (Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, Zespół Ekspertów Wyborczych Fundacji Batorego),
• dr Adam Gendźwiłł (Zakład Rozwoju i Polityki Regionalnej UW, Zespół Ekspertów Wyborczych Fundacji Batorego)
• Grzegorz Markowski (CPC Brand Consultants)
• prof. Krystyna Skarżyńska (Katedra Psychologii Społecznej SWPS)

Moderacja: Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz (forumIdei Fundacji im. Stefana Batorego)

Jarosław Flis – dr hab., socjolog, publicysta. Komentator polityczny i stały współpracownik „Tygodnika Powszechnego”. Profesor na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Specjalizuje się w socjologii polityki, public relations oraz kwestiach związanych z zarządzaniem instytucjami publicznymi.
Adam Gendźwiłł – doktor socjologii, adiunkt w Katedrze Rozwoju i Polityki Lokalnej na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego; członek Zespołu Ekspertów ds. Wyborczych Fundacji im. Stefana Batorego, autor publikacji dotyczących samorządów terytorialnych, polityki lokalnej, partii politycznych i systemów wyborczych.
Grzegorz Markowski - partner w CPC Brand Consultants. Specjalista do spraw komunikacji marketingowej. Regularny współpracownik Fundacji Batorego – przygotował strategię dla trzech ostatnich kampanii profrekwencyjnych oraz akcji „Jaka jest Polska?”. Prowadzi program Szkło Kontaktowe w TVN 24. We wrześniu 2018 zdobył tytuł Mistrza Mowy Polskiej
Krystyna Skarżyńska – prof. dr hab., psycholożka. Kieruje Katedrą Psychologii Społecznej w SWPS. Specjalizuje się w badaniu potocznych przekonań i postaw. Aktualnie prowadzi badania nad uwarunkowaniami akceptacji agresji w życiu społecznym i w polityce, a także nad rolą ogólnych schematów świata, zasad moralnych oraz rozumienia wolności w kształtowaniu postaw politycznych.
Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz - dyrektorka forumIdei Fundacji Batorego. Socjolog i politolog. Zajmuje się polityką europejską i wschodnią Polski. W latach 1999-2012 zastępczyni dyrektora Ośrodka Studiów Wschodnich w Warszawie. Od 2012 do 2014 wiceminister spraw zagranicznych, a 2014-2016 ambasador RP w Federacji Rosyjskiej.


Copyright © Fundacja Batorego
Drukuj stronę
Do góry