Jak otrzymać publikację?

Nasze publikacje dostępne są nieodpłatnie.

Jeśli chcą Państwo otrzymać którąś z nich, prosimy napisać do nas na:

publikacje@batory.org.pl

Publikacje

Ostatnio wydaliśmy:

➡ forumIdei/ Europa: "Where the law ends" Piotr Buras, Gerald Knaus

Piotr Buras (szef warszawskiego biura European Council on Foregin Relations) oraz Gerald Knaus (szef European Stability Initiative w Berlinie) pokazują, jak poważne skutki dla Polski i Unii Europejskiej będzie miało upolitycznienie sądów w naszym kraju. Przekonują, że konieczne jest, aby Komisja Europejska zaskarżyła Ustawę o Sądzie Najwyższym do Trybunału Sprawiedliwości UE - podobnie jak to się stało w sprawie wycinki Puszczy Białowieskiej.


➡ forumIdei/ Europa: "Najnowsza migracja z Ukrainy do Polski: (nie)stały fenomen?" Marta Jaroszewicz, Ołena Małynowska.
Borykająca się z niedoborem na rynku pracy Polska potrzebuje ukraińskiej migracji, zaś Ukraina potrzebuje migracji do Polski, by ograniczyć negatywne skutki kryzysu gospodarczego i społecznego wywołanego przez rosyjską agresję oraz niedokończoną transformację. Autorki opisują przyczyny, skalę i skutki wynikające z migracji zarówno dla Polski, jak i dla Ukrainy.➡ forumIdei/ Obywatele: "Modele polityki społecznej w Polsce i Europie na początku XXI wieku" Stanisława Golinowska

Publikacja prof. Stanisławy Golinowskiej ukazuje w sposób systematyczny, jak europejskie państwa dobrobytu dostosowywały się do sytuacji po kryzysie i jak na tym tle prezentuje się polska polityka społeczna. Wnioski są alarmujące - wzrost świadczeń pieniężnych przy jednoczesnym zaniedbywaniu równego dostępu do dobrej jakości usług publicznych grozi Polsce regresem cywilizacyjnym.


➡ forumIdei/ Demokracja

➡ forumIdei/ Obywatele

➡ forumIdei/ Państwo prawa 

➡ forumIdei/ Europa 

➡ forumIdei/ Debaty


Copyright © Fundacja Batorego
Drukuj stronę
Do góry