Stypendyści i Absolwenci programu Równe Szanse

Stypendyści:

Bersan – stypendysta Stowarzyszenia Edukacji Kulturalnej „Widok” z Białegostoku, licealista, jako wolontariusz prowadzi zajęcia o tolerancji i dialogu dla uczniów i uchodźców, planuje studiować medycynę.
 
Paulina – stypendystka Lokalnego Funduszu Stypendialnego „Żaczek Iłżaczek” w Iłży, licealistka, pasjonatka żywego słowa, bierze udział w konkursach recytatorskich. Przygotowuje się do studiów medycznych.
 
Aleksander – stypendysta Fundacji „Ogród Marzeń” w Jarocinie , uczeń technikum, który marzy o działalności pedagogiczno-cyrkowej. Zajmuje się od lat żonglerką, organizuje warsztaty, a jako wolontariusz wywołuje uśmiech na twarzach dzieci związanych z Fundacją.
 
Kinga – stypendystka Stowarzyszenia Oświatowego im. Dezyderego Chłapowskiego w Kościanie, gimnazjalistka, z zamiłowania ornitolog planuje studia na wydziale geografii i prowadzenie badań nad ptakami dorzecza rzek Amazonki i Orinoko.
 
Agnieszka – stypendystka Stowarzyszenia Przyjaciół Almanachu Muszyny w Muszynie, licealistka, zdolna uczennica, uprawia kolarstwo szosowe, może sie pochwalić brązowym medalem mistrzostw świata juniorek, zdobytym w tym roku w Hiszpanii.
 
Amelia – stypendystka Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” w Nakle nad Notecią, uczennica szkoły baletowej i już utytułowana tancerka z doświadczeniem w Teatrze Wielkim w Poznaniu, marzy o rozwijaniu swojej pasji, udziela się w środowisku lokalnym reprezentując swój region wraz z innymi artystami ludowymi.
 
Maria – stypendystka Fundacji Inicjatyw Kulturalnych w Radomsku, uczennica gimnazjum i szkoły muzycznej w klasie fortepianu i śpiewu. Śpiew to jej wielka pasja, zdobyła już wiele wyróżnień w Polsce, Turcji, Czechach i na Malcie. Wystąpiła w duecie z Edytą Górniak. 

Małgorzata – stypendystka Fundacji Rozwoju Świętochłowic w Świętochłowicach, licealistka, aktywna wolontariuszka, zajmuje się grafiką komputerową. Jej nową pasją jest strzelectwo sportowe.

Anita – stypendystka Stowarzyszenia W.A.R.K.A. w Warce, licealistka, uzdolniona językowo pasjonatka sztuki aktorskiej i poezji, ostatnio próbuje swych sił również w fotografii. Zaangażowana wolontariuszka na rzecz dzieci i zwierząt.
 
Agnieszka – stypendystka Stowarzyszenia „Bez barier” w Zakliczynie, licealistka,  zaangażowana ekolożka zainteresowana chemią i fizyką. Rozwija swoją pasję aktorską i recytatorską przygotowując różne spektakle.
 
Karolina – stypendystka Stowarzyszenia Gminy Zarzecze w Zarzeczu, gimnazjalistka bierze udział z sukcesami w licznych konkursach przedmiotowych. Jej wielką pasją jest karate.
 
Sandra – stypendystka Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego w Wieluniu, rozśpiewana licealistka utytułowana w licznych krajowych i międzynarodowych konkursach piosenki i recytatorskich.
 

Absolwenci:

Ida – stypendystka Stowarzyszenia Edukacji Kulturalnej „Widok”, studentka Ugrofinistki na Uniwersytecie Warszawskim, utytułowana poetka i zaangażowana wolontariuszka.

Andrzej – stypendysta Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, absolwent Politechniki Rzeszowskiej na kierunku Lotnictwo i Kosmonautyka.
 
Monika – stypendystka Fundacji Pomocy Społecznej w Brzeszczach, studentka Akademii Muzycznej w Łodzi. Gra na oboju.
 
Wioletta – stypendystka Fundacji "Ogród Marzeń" z Jarocina, ukończyła Technikum Weterynarii, obecnie studiuje na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, chce pracować jako ortopeda w stadninie koni.
 
Kinga – stypendystka Stowarzyszenie Młodzi dla Rozwoju EMKA, studentka WAT w Warszawie na wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji. Interesuje się budownictwem energooszczędnym i fotografią.
 
Dominik – stypendysta Towarzystwa Kulturalnego „Echo Pyzdr” , absolwent Wydziału Prawa, przygotowuje się do aplikacji radcowskiej. Aktywny uczestnik życia akademickiego , organizował wydarzenia o charakterze naukowym i kulturalnym.
 
Bartosz – stypendysta Fundacji Inicjatyw Kulturalnych w Radomsku, student Historii sztuki , uczestnik konkursów literackich i plastycznych, zaangażowany wolontariusz. Pomagał przy odnowie figur i obrazów w jednym z zabytkowych radomszczańskich kościołów.
 
Przemek – stypendysta Fundacji „Vive Kielce Dzieciom” ze Staszowa, student Energetyki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Chce zostać inżynierem i rozwijać w zawodzie swoją pasję do chemii, fizyki, matematyki i nowych technologii. Wszedł do redakcji strony internetowej LPS KORAB. Przygotowuje się do przebiegnięcia maratonu.
 
Jessica – stypendystka Fundacji Rozwoju Świętochłowic, studentka Historii Sztuki na Uniwersytecie Śląskim. Zaangażowana w działalność kół naukowych , jako wolontariuszka działa w Teatrze Seniora XXI wieku.


Copyright © Fundacja Batorego
Drukuj stronę
Do góry