VII Forum Polska-Ukraina

2017-11-14

Zapraszamy na debatę "Kryzys polsko-ukraiński a Partnerstwo Wschodnie" - 29 listopada 2017 r.

W ostatnich tygodniach doszło do zaostrzenia konfliktu polsko-ukraińskiego o pamięć historyczną. Problemy na linii Warszawa – Kijów zbiegają się ze Szczytem Partnerstwa Wschodniego, który odbędzie się 24 listopada w Brukseli. Jak narastające podziały pomiędzy dwoma kluczowymi dla Partnerstwa Wschodniego krajami wpływają na tę inicjatywę? Czy spór polsko-ukraiński może się stać przeszkodą dla europejskiej integracji Ukrainy? Czy europejska polityka wobec Ukrainy, zwłaszcza zaś udział w niej Warszawy, staje się zakładnikiem naszej polityki historycznej?

Na te pytania chcielibyśmy odpowiedzieć w czasie debaty "Kryzys polsko-ukraiński a Partnerstwo Wschodnie", która odbędzie się 29 listopada 2017 r. w godz. 11:30-13:30 w siedzibie Fundacji Batorego (Sapieżyńska 10a) w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tej dyskusji.

Słowo wstępne wygłoszą:
Łukasz Adamski (zastępca dyrektora Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, historyk i politolog)
Adam Eberhardt (dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich im. Marka Karpia)
Hennadij Maksak (krajowy koordynator Ukraińskiej Platformy Krajowej Forum Społeczeństwa Obywatelskiego Partnerstwa Wschodniego, redaktor najnowszej opinii zwrotnej UPK FSO PW na temat wyznaczonych przez UE 20 głównych celów Partnerstwa Wschodniego do 2020 r.)
Taras Kaczka (doradca Ministra Spraw Zagranicznych Ukrainy, zastępca dyrektora wykonawczego Międzynarodowej Fundacji „Odrodzenie”, były członek ukraińskiego zespołu negocjującego Umowę stowarzyszeniową Ukrainy z UE)
Moderacja: Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz (dyrektor Programu Otwarta Europa, Fundacja im. Stefana Batorego)

Rejestracja na debatę - tu

Debata organizowana jest przez Fundację im. Stefana Batorego oraz Międzynarodową Fundację „Odrodzenie” w ramach siódmego Forum Polska-Ukraina.


Copyright © Fundacja Batorego
Drukuj stronę
Do góry