Kronika - Archiwum

Życzenia świąteczne

2018-12-21

Masz Głos Masz Wybór

Jesteśmy różni. Jesteśmy Polską! Kampania społeczna na 100-lecie niepodległości

2018-12-24

Czym Polki i Polacy różnią się od siebie, a co ich łączy? Co sądzimy o żołnierzach wyklętych? A węgiel? To polska duma, czy może polski problem? Prawdziwa miłość zdarza się tylko raz, czy też może częściej? Kampanią Jesteśmy różni. Jesteśmy Polską zapraszamy do wspólnej zabawy i refleksji na podsumowanie jubileuszowego roku. Rozwiąż quiz 100 pytań i porównaj swoje odpowiedzi z odpowiedziami innych Polaków zebranymi w reprezentatywnym badaniu.

➡ forumIdei/Państwo prawa

Konferencja „Jak przywrócić państwo prawa?” 14-15.01.2019

2018-12-28

Prezentujemy relację z konferencji „Jak przywrócić państwo prawa?”, podczas której w gronie prawników, konstytucjonalistów, akademików i praktyków prawa zastanawialiśmy się, jak w zgodzie z obowiązującym porządkiem konstytucyjnym przywrócić prawidłowe funkcjonowanie TK, KRS, SN oraz sądownictwa powszechnego.

➡ forumIdei/Debaty

Debata "Polska sprawiedliwa komunikacyjnie"

2018-12-28

Zapraszamy na debatę poświęconą wykluczeniu transportowemu, która odbędzie się 9 stycznia. Jak uczynić transport w Polsce narzędziem wyrównywania szans i integracji społecznej oraz trampoliną do rozwoju obywateli? Jak wygląda dziś w Polsce mapa wykluczenia transportowego? Jak zbudować „Polskę sprawiedliwą komunikacyjnie”? Odpowiedzi na te pytania poszukamy wspólnie z autorem najnowszego opracowania forumIdei Fundacji im. Stefana Batorego, profesorem geografii społeczno-ekonomicznej - Tomaszem Komornickim.

➡ forumIdei/Europa

Polska wobec Rosji. Radykalizm bez polityki?

2018-12-21

Przedstawiamy publikację Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz na temat polityki Polski wobec Federacji Rosyjskiej, wydanej przez forumIdei Fundacji Batorego. Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz przekonuje, że w czasach, kiedy niemal wszystko stało się przedmiotem sporu, o jednej kwestii nie dyskutuje się w Polsce wcale: o polityce wobec Rosji. Ta sytuacja, z różnych powodów, odpowiada zarówno rządowi, jak i opozycji.

Świąteczna przesyłka

2018-12-14

Do naszych darczyńców i przyjaciół wysłaliśmy właśnie życzenia świąteczne oraz informację o naszych publikacjach, które z tej okazji przygotowaliśmy w formie e-booków: „Problemy z naszym państwem” – zbiór tekstów o osiągnięciach i porażkach państwa polskiego od lat 90. po okres rządów Platformy Obywatelskiej i PiS-u oraz „Polskie dylematy” – opracowanie, które powstało w 80. rocznicę urodzin i 10. rocznicę śmierci Jacka Kuronia. Zachęcamy do przekazania darowizny na nasze działania. 

➡ forumIdei/Blog

Edwin Bendyk: Kioto, Paryż, Katowice - krótki kurs (geo)polityki klimatycznej

2018-12-19

Szczyt klimatyczny ONZ w Katowicach, czyli COP24 - Konferencja Stron Ramowej Konwencji ds. Zmian Klimatycznych ONZ zakończył się politycznym sukcesem. 196 państw-stron Konwencji jednomyślnie przyjęło Pakiet Katowicki (zwany także Paris Rulebook), 130-stronicowy dokument określający sposób wdrażania Porozumienia Paryskiego z 2015 r. To niezbędny i kluczowy krok, by Porozumienie weszło w życie w 2020 r.

➡ Fundusz im. Staszka Jonczyka „Śpiewaj”

Koncert z cyklu "Śpiewaj przez cały rok!"

2018-12-11

16 grudnia w naszej siedzibie wystąpi grupa wokalna NotaBene. W programie koncertu wybór piosenek z dwóch płyt dla dzieci: „Gdyby tygrysy jadły irysy” oraz „Pióra czy kolce?” oraz kilka kolęd i pastorałek w aranżacjach a cappella. Wstęp wolny. Po koncercie zbieramy do puszki datki na Fundusz Śpiewaj! Informacje o grupie NotaBene: http://notabene.art.pl/pl/o-nas.

➡ forumIdei/Debaty

Debata: Czy Rosja zagraża Polsce i Europie?

2018-12-03

Zapraszamy na debatę "Czy Rosja zagraża Polsce i Europie?" organizowaną przez forumIdei Fundacji Batorego, która odbędzie się 13 grudnia 2018 w godz. 16-18. W Polsce Rosja jest postrzegana głównie przez pryzmat zagrożeń militarnych, ale także tych związanych z tzw. agresją hybrydową (wojnami informacyjnymi, cyberatakami itp). Niektórzy politycy i eksperci z Europy Zachodniej wskazują jednak, że obawy dotyczące polityki Kremla są przesadzone, zwłaszcza wobec mnogości innych wyzwań, z którymi musi się dzisiaj mierzyć Europa. 

➡ forumIdei/Debaty

Zapraszamy na debatę „Polska wobec Rosji. Radykalizm bez polityki?”

2018-12-11

19 grudnia zapraszamy na debatę poświęconą polskiej polityce wobec Rosji. Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz w swojej najnowszej analizie stawia tezę, że Polska nie prowadzi dziś żadnej polityki wobec Rosji zastępując ją bezrefleksyjnym radykalizmem. Takiego stanu rzeczy nie kontestuje także opozycja, która obawia się prorosyjskiego zwrotu - podjęcia przez władzę skierowanej przeciwko Zachodowi współpracy z Kremlem. W debacie wezmą także udział Włodzimierz Cimoszewicz (były premier i minister spraw zagranicznych) i Andrzej Nowak (Uniwersytet Jagielloński).

<< < 1 2 3 4 5 6 15 16 17 >>
Do góry