Kronika - Archiwum

Otwarta Europa

Raport: Polacy wobec UE:koniec konsensusu

2016-12-14

Polecamy raport zespołu ekspertów Fundacji Batorego Polacy wobec EU: koniec konsensusu na temat stosunku Polaków do EU i większej integracji ekonomicznej i politycznej wspólnoty europejskiej.
[wersja polska] [wersja angielska]

Odpowiedzialne Państwo

Debata nad konstytucyjnym ustrojem Polski

2016-11-18

Zapraszamy do wysłuchania relacji z konferencji Jaki Trybunał? Debata nad konstytucyjnym ustrojem Polski i obecną sytuacją Trybunału Konstytucyjnego. Spotkanie odbyło się 15 grudnia w Fundacji Batorego.

O Masz Głos Masz Wybór

Webinarium: Planowanie przestrzenne w gminie

2016-12-14

Serdecznie zapraszamy uczestników Akcji Masz Głos na webinarium na temat planowania przestrzennego w gminie.

Nagroda Włodkowica dla Wiktora Osiatyńskiego

2016-12-14

Prof. Wiktor Osiatyński został tegorocznym laureatem Nagrody im. Pawła Włodkowica przyznawanej przez Rzecznika Praw Obywatelskich. Serdecznie gratulujemy!

Apel o zawetowanie Ustawy o zgromadzeniach

2016-12-12

Pod koniec grudnia Prezydent Andrzej Duda skierował projekt nowej Ustawy o zgromadzeniach do Trybunału Konstytucyjnego. O zawetowanie tej ustawy apelowała Fundacja Batorego w imieniu 194 organizacji obywatelskich.

Otwarta Europa

Dyskusja: Wołyń 1943 - granice kompromisu.

2016-12-14

Zapraszamy do wysłuchania dyskusji  Wołyń 1943 - granice kompromisu z udziałem prof. Grzegorza Motyki, autora książki Wołyń’43. Ludobójcza czystka – fakty, analogie, polityka historyczna, Piotr Skwiecińskiego, z tygodnika W sieci oraz Michała Sutowskiego z Krytyki Politycznej.


Nowelizacja ustawy o zgromadzeniach

2016-12-12

Po apelu licznych organizacji pozarządowych i protestach społecznych, PiS wycofało część przepisów Ustawy o zgromadzeniach wciąz jeszcze znajdują się w niej przepisy godzące w swobody obywatelskie. O kontrowersjach wokół nowelizacji prawa o zgromadzeniach mówi w rozmowie w Onecie dyrektorka Fundacji Ewa Kulik-Bielińska.

Otwarta Europa

Debata: Dobra zmiana. Spojrzenie z Moskwy

2016-11-25

Zapraszamy do wysłuchania nagrania z debaty Dobra zmiana. Spojrzenie z Moskwy. Rosyjskich uczestników Klubu PL_RU zapytaliśmy o to, jak w ich kraju patrzy się na polską „dobrą zmianę”.

Rozmowa z Aleksandrem Smolarem

2016-12-12

Polecamy rozmowę z Aleksandrem Smolarem w Gazecie Wyborczej: o demokracji liberalnej, chaosie i dezintegracji państwa przez rządy Prawa i Sprawiedliwości i o prawie do sprzeciwu wobec podważania zasad konstytucyjnych oraz międzynarodowych zobowiązań Polski. online

Stanowisko ws. „konsultacji społecznych” organizowanych przez PKW

2016-12-09

Po spotkaniu „Dialog dla wyborów” zorganizowanym przez PKW 29 listopada, eksperci Fundacji Batorego zajmujący się badaniem kart wyborczych z wyborów samorządowych 2014 roku, apelują o jak najszybsze rozpczęcie prac nad nowymi wzorami kart do głosowania.

<< < 1 2 3 4 5 6 12 13 14 >>
Do góry