10 powodów, dla których warto iść na wybory

2018-10-10

21 października odbędą się wybory samorządowe. Wybierzemy tego dnia osoby, które będą nas reprezentowały przez 5 lat. Jednak to nie jedyny powód, dla którego warto pójść na wybory. Przedstawiamy 10 najważniejszych powodów, dla których warto skorzystać z prawa wyborczego i przekonać się, że „Twój głos ma moc”.

Infografika powstała w ramach kampanii profrekwencyjnej "Twój głos ma moc. Użyj jej!" prowadzonej przez koalicję organizacji pozarządowych. Zachęcamy w niej obywateli i obywatelki do udziału w głosowaniu, pokazując jak wiele spraw w naszym życiu codziennym zależy od decyzji władz samorządowych.

Kampanię prowadzi koalicja organizacji społecznych, które działają na rzecz zwiększenia aktywności obywateli na poziomie lokalnym i współpracy władz samorządowych z mieszkańcami. W jej skład wchodzą: Fundacja im. Stefana Batorego, Fundacja Aktywności Lokalnej, Fundacja Projekt:Polska, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych, Ogólnopolska Sieć Organizacji Pozarządowych SPLOT, Stowarzyszenie Centrum Aktywności Lokalnej, Stowarzyszenie Homo Faber oraz Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR.21 października obędą się wybory samorządowe. Wybierzemy tego dnia osoby, które będą nas reprezentowały przez 5 lat. Jednak to nie jedyny powód, dla którego warto pójść na wybory. Przedstawiamy 10 najważniejszych powodów, dla których warto skorzystać z prawa wyborczego i przekonać się, że „Twój głos ma moc”.


Copyright © Fundacja Batorego
Drukuj stronę
Do góry